#
Vinnare till Superkontoret Wednesday 8th of May
https://www.ostgotateatern.se/pa-scen/superkontoret
Anders Nordström A
Sandra Fagerlund
Hanna Snejder
Roland Sevegran
Anders Hartzelius Z
#
Vinnare till Rut och Ragnar Wednesday 17th of April
https://riksteaternlinkoping.se/portfolio/blood-flows/
William Johansson
Tobias Falkhäll
Jacqueline de Caluwe
Hui Lin
Malin Flodin
#
Vinnare till Blood Flows Saturday 13th of April
https://riksteaternlinkoping.se/portfolio/blood-flows/
Eduardo Toth
Klas Strömberg
Abrar Hussain Shahid
Sridhar Adhikaria
Pia Hansson
https://riksteaternlinkoping.se/portfolio/dodsdansen/
Mimmi Blom
Roger Svensson E
Fredrik Furedal
Tommie Haag
Katarina Wästlund
#
Vinnare till Den nya världen Thursday 7th of March
https://www.norrkopingssymfoniorkester.se/konserter/fran-nya-varlden-2
Makedos MarinosMetin Barhanko
Robert Moraitis
Tobias Ahlström
Jihoon Huh
#
Vinnare till Den Goda Människan i Seuzuan Wednesday 6th of March
https://www.ostgotateatern.se/pa-scen/den-goda-manniskan-i-sezuan
Fredrik Söderberg K
Per Ekstrand
Martin Persson A
Anna Olsén
Tobias Ahlström
#
Vinnare till Linköpings studentspex Friday 16th of February
https://www.studentspex.se/
Roger Svensson E
Fredrik Hjortswang
Tobias Ahlström
Lena Selberg
Karin Axelsson
Mikael Pettersson C
Samuel Axelsson
Annakarin Jeirud
Awais Akram
Stefan Rehncrona
Tobias Chyssler
Kjell Anderssson T
Daniel Persson
Jonas Löfstrand
Anders Lundstedt
#
Vinnare till SON "Byström & Beethoven" Thursday 25th of January
https://www.norrkopingssymfoniorkester.se/konserter/bystrom-beethoven
Martin Wiklundh
Alexey Shapin
Fredrik Mayer
Klas Strömberg
Ola Jonsson S
#
Vinnare till Östgötateatern "Waitress" Onsdag 6 december 2023
https://www.ostgotateatern.se/pa-scen/waitress
Eduardo Toth
Torbjörn Alftberg
Helena Jonsson
Per Elmdahl
Simon Ahlgren
#
Vinnare till Riksteatern "
I afton Lola Blau
" Onsdag 29 november 2023
I afton:
Lola Blau « Riksteatern (riksteaternlinkoping.se)
- Martin Wiklundh
- Elisabet Schmeling
- Anna Wadsten
- Jacqueline de Caluwe
- Tobias Ahlström
#
Vinnare till Riksteatern "Lo Ragnar och Nino" Tisdag 14 november 2023
https://www.riksteatern.se/forestallningar/lo-ragnar--nino-/
-Jasmine Mu
-Marcus Carlson
-Niclas Bengtsson A
-Mike Zhao
-Malin Flodin
#
Vinnare till SON "Tonsättarfestival" Torsdag 9 november 2023
https://www.norrkopingssymfoniorkester.se/konserter/tonsattarfestivalen-jorg-widmann
- Anders Lundstedt- Charlotta Hansson
- Darren Charles
- Jacqueline de Caluwe
- Jesper Englund
#
Vinnare till ÖGT "Bygdens söner" Onsdag 25 oktober 2023
Bygdens
söner - Östgötateatern (ostgotateatern.se)
- Anders Lundstedt
- Vaclav Kaslik
- Johan Bengtsson P
- Per Einarsson XA
- Sofia Svedevall
https://www.ostgotateatern.se/pa-scen/en-julsaga
- Jesper Sagebrand
- Jacqueline de Caluwe
- Anders Thomson
- Yaqi Tian
- Kristin Olsson A
#
Vinnare till Karil "Börtz and Mozart" torsdag 5 oktober 2023
https://www.norrkopingssymfoniorkester.se/konserter/bortz-mozart
- William Johansson
- Finn Sjögren
- Beatriz Mezquita-Merino
- Anna Borgström
- Edin Muratagic
https://riksteaternlinkoping.se/portfolio/nu-ar-jag-medea/
- Fredrik Sjöstrand A |
#
Vinnare till SON Säsongspremiär i Norrköping torsdag 7 september 2023
https://www.norrkopingssymfoniorkester.se/konserter/sasongspremiar-i-norrkoping
-Henrik Stridell
-Martin Jungebo
-Özgür Kofali
-Joakim Runo
-Susanne Holmström
Program VT-23:
Byström & Beethoven | SON | Tors 25 jan |
Linköpings studentspex? | LiSs | Fre 16 feb |
Den goda människan I Seuzuan | ÖGT | Ons 6 mar |
Från nya världen | SON | Tors 7 mar |
Dödsdansen | Karil | Tis 12 mar |
Blood Flows | karil | Lör 13 apr |
Rut och Ragnar | Karil | Ons 17 apr |
Tjong I medaljongen | ÖGT | Ons 8 maj |
Sjostakovitj 10:a | SON | Tors 16 maj |